MENTORSHIP
Usługi mentoringowe
HR Leaders Academy
LEADERSHIP Development
Facilitation
Usługi facylitacyjne
Mentoring Hub HRM powstał z myślą o rozwijaniu jakości i skuteczności praktyk HRM w organizacjach poprzez wykorzystanie i doskonalenie nowoczesnych metod mentoringowych.
W centrum działalności Mentoring Hub HRM znajdujemy się MY – obecni i przyszli praktycy HRM – specjaliści i liderzy HR, a także menedżerowie i przedsiębiorcy z różnych obszarów zarządzania.
W myśl zasady “Razem mądrzej” – korzystamy z mentoringu jako podejścia i metody wzmacniającej rozwój zawodowy i osobisty – m.in. poprzez zwiększenie wiedzy, umiejętności, sieci kontaktów i wiele innych.
Organizatorami Mentoring Hub HRM są: społeczność HRM Razem oraz Mentoring Hub CoachWise™, a prowadzone działania realizowane są w formule “non-for-profit”.
Programy Mentoring Hub HRM realizujemy 2 razy w roku, wiosenna i jesienna edycja. Każda edycja to cykl ok. 10 spotkań rozłożonych na 8 miesięcy- wszystko uzależnione od typy programu oraz indywidualnych ustaleń z Mentorką/Mentorem.
Programy obejmują również warsztaty przygotowujące do poszczególnych etapów udziału w mentoringu: uwspólnienia rozumienia mentoringu, wyznaczania celów, mentoringu peer-to-peer.
Możliwość indywidualnej współpracy z doświadczoną/ym Mentorką/em HRM dostarcza spersonalizowane wzmocnienie zarówno w rozwoju zawodowym jak i osobistym – dzięki przybliża do osiągania swoich indywidualnych celów.
Mentorzy i Mentorki dostosowują swoje podejście do indywidualnych potrzeb i wyzwań mentee, dzieląc się zebraną wiedzą, doświadczeniem zebranym osobiście lub dostępnym w swojej sieci kontaktów.
Relacja mentoringowa 1:1
Grupowe programy HRM są mieszanką mentoringu w ujęciu klasycznym, mentoringu peer-to-peer oraz narzędzi facylitacyjnych. Takie podejście umożliwia uzyskanie wsparcia od doświadczonych liderów HR przy jednoczesnym czerpaniu z doświadczeń samych uczestników.
Mentoring grupowy wspomaga zarówno wymianę wiedzy i doświadczeń jak i buduje grupie środowisko współpracy i realizacji wspólnych działań.
3-4 osobowe grupy osób o podobnych potrzebach
Programy Mentoring Hub HRM dotyczą 8 głównych obszarów.
Wszyscy Mentorzy są przygotowani wg Standardów International Mentoring Association i CoachWise™.
Prowadzenie i zarządzanie jakością Mentoring Hub HRM podporządkowujemy standardom International Mentoring Association, European Mentoring & Coaching Council. Standardy obejmują m.in. poprawne rozumienie istoty i wartości dostarczanej przez mentoring, klarowność formułowania celów, szkolenie i przygotowywanie interesariuszy, proces doboru par i grup, etc.
M.in. dzięki temu programy Mentoring Hub HRM (wcześniej Mentoring Grupowy HR Razem) zostały dostrzeżone i nagrodzone:
– “Super M”, EMCC – dwukrotny Finalista Konkursu
– Wyróżnienie w konkursie „HR of Change”, Personel i Zarządzanie
Mentoring CoachWise™ opisuje dwa najważniejsze aspekty mentoringu: profesjonalne prowadzenie relacji mentoringowej oraz zarządzanie mentoringiem w organizacji. Tak rozumiany mentoring umożliwia wspomaganie procesu realizacji celu rozwojowego lub biznesowego Uczestnika poprzez świadome i umiejętne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem osoby bardziej doświadczonej – Mentora.
Główny model Mentoring CoachWise™, opisuje cztery aspekty relacji mentoringowej: Zasady, Umiejętności, Mapę i Środowisko.
6 zasad opisujących postawę Mentora, kim jest Mentor w relacji z Mentee: Zaufanie, Tworzenie, Obecność, Partnerstwo, „Tak, i”, Odpowiedzialności.
4 podstawowe obszary umiejętności, czyli co Mentor robi podczas rozmowy. Są to: Katalizowanie, Opiniowanie, Doradzania, Wzmacnianie.
Mapa prowadzenia sesji mentoringowej oraz model wdrażania programu mentoringowego w organizacji.
Kontekst osobisty i organizacyjny mentoringu. Zawiera wewnętrzne i zewnętrzne aspekty otoczenia, które uwzględnia Mentor w czasie pracy rozwojowej z Mentee.
Model CoachWise Mentoring™ stanowi podstawę rozumienia istoty CoachWise™ Mentoringu i opisuje cztery główne komponenty relacji mentoringowej.
Masz pytania?
Skontaktuj się z koordynatorką programu Mają Dobosz
mail: hr-mentoring@coachwise.org lub tel. 663 387 487
Programy mentoringowe są realizowane w formule Non-for-Profit. Wszelkie przychody związane z uzyskanym wsparciem oraz opłatami uczestników przeznaczone są na administrację i organizację programu.
Tradycyjnie – dla osób mających potrzebę, których zasobność nie pozwalałaby na udział w programie – istnieje możliwość wzięcia udziału w Programie Stypendyjnym.
Opłata rejestracyjna w programie wynosi:
W przypadku mentoringu grupowego:
- 1950,00 PLN netto (+ 23% VAT) – dla zgłaszających się indywidualnie
– 2500,00 PLN netto (+ 23% VAT) – dla zgłoszonych przez organizację
W przypadku mentoringu indywidualnego:
– 2500,00 PLN netto (+ 23% VAT) – dla zgłaszających się indywidualnie
– 3000,00 PLN netto (+ 23% VAT) – dla zgłoszonych przez organizację
* Zniżki nie łączą się ze sobą.
Istnieje możliwość dokonywania częściowych płatności.
Opłaty będą przyjmowane przed rozpoczęciem sesji mentoringowych. Proces rejestracji przewiduje wystawienie faktur VAT bez podpisu oraz możliwość wystawienia faktur proforma na żądanie.
Podstawą uczestnictwa w programie dla Mentees jest:
Zapisz się do 10. edycji!
Start już w grudniu!
Masz pytania?
Skontaktuj się z koordynatorką programu Mają Dobosz
mail: hr-mentoring@coachwise.org lub tel. 663 387 487
Zapisz się do HRM Newslettera !
Napisz do nas na hr-mentoring@coachwise.org
Subskrybując nasz newsletter, otrzymasz: