MENTORSHIP
Usługi mentoringowe
HR Leaders Academy
LEADERSHIP Development
Facilitation
Usługi facylitacyjne
Mentoring Hub HRM powstał z myślą o rozwijaniu jakości i skuteczności praktyk HRM w organizacjach poprzez wykorzystanie i doskonalenie nowoczesnych metod mentoringowych.
W centrum działalności Mentoring Hub HRM znajdujemy się MY – obecni i przyszli praktycy HRM – specjaliści i liderzy HR, a także menedżerowie i przedsiębiorcy z różnych obszarów zarządzania.
W myśl zasady “Razem mądrzej” – korzystamy z mentoringu jako podejścia i metody wzmacniającej rozwój zawodowy i osobisty – m.in. poprzez zwiększenie wiedzy, umiejętności, sieci kontaktów i wiele innych.
Organizatorami Mentoring Hub HRM są: społeczność HRM Razem oraz Mentoring Hub CoachWise™, a prowadzone działania realizowane są w formule “non-for-profit”.
Spotkania w 10. edycji programu Mentoring Hub HRM
Mentoringowe środowisko wymiany praktycznych doświadczeń specjalistów i praktyków HRM
Programy Mentoring Hub HRM realizujemy 2 razy w roku, wiosenna i jesienna edycja. Każda edycja to cykl ok. 10 spotkań rozłożonych na 8 miesięcy- wszystko uzależnione od typy programu oraz indywidualnych ustaleń z Mentorką/Mentorem.
Programy obejmują również warsztaty przygotowujące do poszczególnych etapów udziału w mentoringu: uwspólnienia rozumienia mentoringu, wyznaczania celów, mentoringu peer-to-peer.
Możliwość indywidualnej współpracy z doświadczoną/ym Mentorką/em HRM dostarcza spersonalizowane wzmocnienie zarówno w rozwoju zawodowym jak i osobistym – dzięki przybliża do osiągania swoich indywidualnych celów.
Mentorzy i Mentorki dostosowują swoje podejście do indywidualnych potrzeb i wyzwań mentee, dzieląc się zebraną wiedzą, doświadczeniem zebranym osobiście lub dostępnym w swojej sieci kontaktów.
Relacja mentoringowa 1:1
Grupowe programy HRM są mieszanką mentoringu w ujęciu klasycznym, mentoringu peer-to-peer oraz narzędzi facylitacyjnych. Takie podejście umożliwia uzyskanie wsparcia od doświadczonych liderów HR przy jednoczesnym czerpaniu z doświadczeń samych uczestników.
Mentoring grupowy wspomaga zarówno wymianę wiedzy i doświadczeń jak i buduje grupie środowisko współpracy i realizacji wspólnych działań.
3-4 osobowe grupy osób o podobnych potrzebach
Programy Mentoring Hub HRM dotyczą 8 głównych obszarów.
Wszyscy Mentorzy są przygotowani wg Standardów International Mentoring Association i CoachWise™.
Prowadzenie i zarządzanie jakością Mentoring Hub HRM podporządkowujemy standardom International Mentoring Association, European Mentoring & Coaching Council. Standardy obejmują m.in. poprawne rozumienie istoty i wartości dostarczanej przez mentoring, klarowność formułowania celów, szkolenie i przygotowywanie interesariuszy, proces doboru par i grup, etc.
M.in. dzięki temu programy Mentoring Hub HRM (wcześniej Mentoring Grupowy HR Razem) zostały dostrzeżone i nagrodzone:
– “Super M”, EMCC – dwukrotny Finalista Konkursu
– Wyróżnienie w konkursie „HR of Change”, Personel i Zarządzanie
Mentoring CoachWise™ opisuje dwa najważniejsze aspekty mentoringu: profesjonalne prowadzenie relacji mentoringowej oraz zarządzanie mentoringiem w organizacji. Tak rozumiany mentoring umożliwia wspomaganie procesu realizacji celu rozwojowego lub biznesowego Uczestnika poprzez świadome i umiejętne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem osoby bardziej doświadczonej – Mentora.
Główny model Mentoring CoachWise™, opisuje cztery aspekty relacji mentoringowej: Zasady, Umiejętności, Mapę i Środowisko.
6 zasad opisujących postawę Mentora, kim jest Mentor w relacji z Mentee: Zaufanie, Tworzenie, Obecność, Partnerstwo, „Tak, i”, Odpowiedzialności.
4 podstawowe obszary umiejętności, czyli co Mentor robi podczas rozmowy. Są to: Katalizowanie, Opiniowanie, Doradzania, Wzmacnianie.
Mapa prowadzenia sesji mentoringowej oraz model wdrażania programu mentoringowego w organizacji.
Kontekst osobisty i organizacyjny mentoringu. Zawiera wewnętrzne i zewnętrzne aspekty otoczenia, które uwzględnia Mentor w czasie pracy rozwojowej z Mentee.
Model CoachWise Mentoring™ stanowi podstawę rozumienia istoty CoachWise™ Mentoringu i opisuje cztery główne komponenty relacji mentoringowej.
Zapisz się do 10. edycji!
Startujemy w grudniu 2024!
Masz pytania?
Skontaktuj się z koordynatorką programu Mają Dobosz
mail: hr-mentoring@coachwise.org lub tel. 663 387 487
Zapisz się do HRM Newslettera – napisz do nas na:
hr-mentoring@coachwise.org
Subskrybując nasz newsletter, otrzymasz: