Eksperci
Marlena Chojecka-Bek
Learning and Development Director
PZU
Główne obszary tematyczne:
Zarządzanie zmianą
Badanie opinii, głosu pracowników
Budowanie zaangażowania pracowników
Rozwój kultury organizacyjnej
Rozwój kompetencji liderskich
Zarządzanie w modelu hybrydowym
Wellbeing, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu
Coaching
Moje doświadczenie zawodowe:
Menedżerka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze HR. Ekspertka w zakresie zarządzania zmianą, kształtowania kultury organizacyjnej i budowania zaangażowania oraz projektowania programów rozwojowych. W obecnej roli odpowiedzialna za obszar szkoleń i rozwoju ludzi i organizacji. Dodatkowo wdraża w organizacji strategię wellbeingu. W ciągu ostatnich dwóch lat pełniła również rolę liderki nurtu w projekcie transformacji organizacji w zakresie wdrażania nowego modelu pracy (w tym wdrażanie modelu hybrydowego i nowoczesnych narzędzi pracy grupowej). Absolwentka Wydziału Psychologii UW, coach (ICC). Pasjonatka idei uczenia się przez całe życie i stałego poszukiwania mądrych metod i narzędzi pozwalających jednostkom i zespołom utrzymywać wysoką efektywność.
Moje wartości:
Przede wszystkim lubię pracę z ludźmi i dla ludzi oraz jestem entuzjastką wszelkich form rozwoju. Wielokrotnie obserwowałam kiedy coaching lub mentoring pomógł ludziom w pełni wykorzystać ich potencjał, podjąć trudną decyzję, zmienić co wydawało się niezmienne, albo złapać dystans do tego, co zmienić nie można.
Wierzę w moc dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, szczególnie w czasach kiedy życie i praca staje się coraz bardziej złożona i wiele zadań nie jesteśmy w stanie realizować samodzielnie. Aby wypracować lepsze rozwiązania, uniknąć pułapek, warto wymieniać się opiniami, spojrzeć na wyzwania z różnych punktów widzenia.
Zainteresowania pozazawodowe:
Dużo czytam i staram się łapać balans pomiędzy literaturą popularnonaukową, a powieściami czy reportażami. Baterie ładuję podczas spacerów z psem, a szczególnie doceniam dni, gdy mogę pójść na dłuższy spacer po lesie. Niedawno odkryłam koncepcję kąpieli leśnych (shinrin yoku) – ogromnie polecam. Co jakiś czas próbuję nowych aktywności, które pozwalają mi zyskać inną perspektywę, przełamać pewne bariery, jak również doskonalić się w sztuce uczenia się (np. fotografia, teatr improwizowany, thai chi, interwencje kryzysowe). W ostatnim czasie wciąga mnie wszystko co związane z neuronauką, neurobiologią, neuroróżnorodnością, aczkolwiek trudno uznać, że jest to zainteresowanie faktycznie pozazawodowe – wiedzę tę możemy z powodzeniem wykorzystywać w rozwoju ludzi i organizacji.
LinkedIn: zobacz profil